Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login

JUHEND

Kestvussuusatamine ” Suusahunt 2015” 

VÕISTLUSE AEG JA KOHT

Võistlus  toimub 21. märtsil 2015 aastal Kääriku suusa-ja puhkekeskuses, Valgamaal. Võistlus toimub Kekkose suusarajal klassikalises sõidutehnikas.  Võistluse algus on 9.00 ja lõpp 17.00. Võistluse jooksul peab võistleja läbima võimalikult palju kilomeetreid Kekkose rajal.

 

1. ORGANISATSIOON JA JUHTIMINE

Võistluse korraldab MTÜ Spordiklubi Suusahunt.
Võistluse korraldust jälgib Korralduskomitee, kuhu kuuluvad Ruslan Simagin, August Tillo, Madis Paluoja, Kalev Käosaar, Tarmo Kilg. Korralduskomitee lahendab ilmastikuoludest tulenevad muudatused ja muud oma kompetentsi kuuluvad küsimused. Ilmastikust tingitud  muudatustest  teavitakse võistlejaid SK Suusahunt kodulehel ning osavõtjate poolt edastatud e-maili vahendusel.

 

2. LÄBIVIIMISE TINGIMUSED


Võistlus kestab 8 tundi. Võistluse võitjaks saab võistleja kes läbib kaheksa tunni  jooksul , Kekkose 14,4 kilomeetrisel ringil,  kõige rohkem kilomeetreid. Võrdsete kilomeetrite arvu puhul asetub ettepoole võistleja kes kulutas vähem aega nimetatud kilomeetriteni jõudmiseks. Distantsi  fikseerimiseks kasutatakse orienteerumisvõistlustel  kasutatavat SPORTident märkesüsteemi, mis koosneb võistlejale antavast elektroonilisest kontrollkaardist (edaspidi SI-pulk) ja erinevatest kontrolljaamadest . SI- pulk kinnitatakse kummipaelaga võistleja näpu külge, kuid võib kasutada ka muid kaasaskandmisvariante. Kontrolljaamad asuvad stardi/finišhi alas, samuti raja igal kilomeetril.  Märgete salvestamiseks asetatakse SI-pulk jaamas olevasse auku. Jaam annab salvestumisest märku  heli- ja valgussignaaliga. SI- pulga kadumisest või rikkest tuleb koheselt teavitada peakohtunikku.NB! SI- pulk on vara mille kaotuse korral tuleb võistlejal see korraldajale hüvitada - 30 EUR .

Kõik SI pulgad on eelaktiveeritud.  Võistluse käigus, peale iga  ringi läbimist, fikseeritakse enne toitlustusalasse sisenemist läbitud ring vastavas kontrolljaamas (Ringijaam). NB! Kilomeetri tähistel asuvaid kontrolljaamu kasutatakse vaid  võistluse viimasel ringil  kui fikseeritakse viimast kilomeetrit.  Kontrollaja so. 8 tunni täitumise fikseerib võistleja oma asukoha temale lähimas kontrolljaamas (Kilomeetrijaam).  Peale kilomeetritähise fikseerimist võib võistleja siirduda otsemat teed valides  finišisse. Finišis teeb võistleja viimase märke vastavas kontrolljaamas (Finišijaam) ning annab seejärel SI – pulga üle võistluse kohtunikule.    

8 tunni täitumisest annab märku kohtuniku signaalrakett.  Rajareljeefist tingituna ei pruugi  igas rajapunktis signaalmärki näha,  seetõttu soovitab korraldaja kanda võistluse käigus kaasas sportkella.              
 

3. JOOK JA SÖÖK RAJAL

Korraldaja kindlustab staadionil asuvas kontrollpunktis võistlejatele kogu võistluse jooksul, banaani, kohukese, leiva soola,hapukurgi ja sooja spordijoogi ning peale võistlust lisaks sooja supi. Ajavahemikus kl. 10:15-17:00 on korraldajate poolt avatud täiendav joogipunkt Harimäel. Ülejäänud rajaosal on võistlejatel lubatud kasutada täiendavalt ka isiklike söötjaid-jootjaid. Energiatoidu ja –joogi ümbriseid ja taarat palume loodusesse mitte visata, vaid toimetada võistluskeskuses või kontrollpunktis asuvasse prügikasti.

 

4. VÕISTLUSEKS REGISTREERIMINE , OSAVÕTUTASU

Võistluseks registreerumine algab 23. detsember 2014.

Perioodil 23.12.2014 - 10.01.2015 on võimalik registreeruda varajase registreerija soodushinnaga €30, seejärel vahemikus 11.01.2015  - 28.02.2015 on registreerimise põhivoor osavõtutasuga €35, ning viimane, hiline registreerimisvoor osavõtutasuga €40 rakendub 01. märtsist kuni 21. märtsini 2015 (ehk võistluspäeva hommikuni kohapeal)

Osavõtutasu sisaldab  võistlusnumbrit, ajavõttu (SI- pulka), võistlusaegset ja järgset toitlustust, sauna ja parkimist.

Registreerimiseks piisab osavõtutasu maksmisest MTÜ SK Suusahunt arveldusarvele  221045088646,  Swedbank ning makse selgitusse tuleks lisada võistleja nimi ja e-posti aadress. Hilise registreerimisvooru (01.03-21.03) puhul palume täiendavalt saata vastav teade osavõtusoovist ja makse teostamisest ka e-postile info@suusahunt.ee

Võistleja loetakse registreerunuks alles peale osavõtutasu laekumist.  Ilmastiku oludest tingituna võistluse ärajäämisel osavõtutasu ei tagastata.

Korraldaja jätab endale õiguse lõpetada registreerimine võistlejate piirarvu täitumisel.

NB! Suusahunt 2015 maksimaalne osalejate arvu ülempiir on 101 võistlejat!

 

5. Iga võistleja vastutab ise oma tervisliku seisundi ning sportliku ettevalmistuse eest ja osaleb võistlusel täielikult omal vastutusel.

 

6. START JA RAJAKORRALDUS
Start on 21.03.2015 kell 9.00 Kääriku Suusastaadionil, ühisstart. 

Võistlus peetakse klassikalises sõidustiilis, reeglite vastu eksinud diskfalifitseeritakse. Suuski võib vahetada ja ümber määrida piiramatul määral, nii stardialas asetsevas määrdealas kui ka kogu raja ulatuses.

Palume hoida suusajälge ja üksteist. Rada ei ole antud päeval reserveeritud ekslusiivselt vaid võistlejatele, kuid korraldajad juhivad rajal viibivatele teistele juhuslikele suusasõpradele samuti tähelepanu, et nad arvestaksid võistlusega.

 

 7. AUTASUSTAMINE

8 tunniga kõige rohkem kilomeetreid läbinud suusataja saab endale Suusahunt 2015 tiitli ja karika.

Kõik osalejad saavad meene. Autasustamine algab 10 min jooksul pärast viimase võistleja saabumist finishialasse so. orienteeruvalt 17:45.

 

8. INFO  - info@suusahunt.ee, Telefon: 5051170 Madis Paluoja